DÖVME SİLDİRME NASIL YAPILIR?
DÖVME SİLDİRME NASIL YAPILIR?

DÖVME SİLDİRME NASIL YAPILIR? 

Günümüzde en başarılı dövme sildirme işlemi lazer ile yapılanlardır. Lazer ışını boyanın olduğu orta deri tabakasına ulaşarak yüksek ısısı ile boyaların parçalanmasını sağlar. Parçalanan boya, bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılır.

Dövme sildirme Süreci

DÖVME SİLME İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?

Lazerle dövme sildirme işlemi genelde 4 ile 8 seans arasında tamamlanır ama dövmenin rengine, yapısına ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.

DÖVME SİLDİRME İŞLEMİ HERKES İÇİN AYNI MIDIR?

Dövme sildirme işlemi, nasıl ilerleneceği ve ne kadar süreceği açısından kişiden kişiye, hatta aynı kişide dövmeden dövmeye farklılık gösterir. Örneğin amatör dövmeler boya parçacıkları daha az ve derinin daha üst tabakasında bulunduğundan profesyonel dövmelerden daha kısa sürede silinir, el ve ayak tabanındaki dövmeler derinin kalın olmasından dolayı daha zor silinir, siyah renkli dövmeler renkli dövmelerden çok daha rahat bir şekilde silinir. Dövme sildirme işleminde rengin önemini merak ediyorsanız bir diğer blog yazımızdan detaylarını öğrenebilirsiniz.

DÖVME SİLDİRME İŞLEMİ NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Bir mevsim sınırlaması olmasa da güneş ışınları tedavi sürecini olumsuz etkilediğinden yaz ayları önerilmemektedir, en uygun zamanlar sonbahar ve kış aylarıdır.

Dövme silme Ankara

DÖVME SİLDİRME ACILI BİR İŞLEM MİDİR?

Uygulama öncesi bölge hissizleştirilse de tedaviyi yaptıran kişilerin bir kısmı acı hissettiklerini belirtmiştir, ancak bu acıyı tene çarpan lastik acısı seviyesinde tanımlamışlardır.

DÖVME SİLME UYGULAMASININ BAŞARI ORANI NASILDIR?

Gelişen lazer teknolojisi ile dövme sildirme uygulamalarında başarı oranı %100’e yakındır. Yalnızca lekelenme riski bulunan üst kol, bilek ve meme gibi bölgelerde yüzde beş sapma görülmüştür. Dövme sildirme uygulamasının başarısı işlemi yapan kişinin uzmanlığı ile doğrudan alakalıdır ve bir profesyonel tarafından yaptırılması önerilir.

BİLİNMESİ GEREKEN BAŞKA BİR ŞEY VAR MI?

  • Uygulama öncesi iki hafta bölge güneşten korunmalıdır.
  • Kan sulandırıcı ilaçlar tedaviden iki gün öncesinde kesilmelidir.
  • Eğer dövme yeniyse birkaç ay geçmesi beklenmelidir.
  • Uygulamadan sonra soğuk kompres derinin iyileşmesine yardımcı olur.

Dövme sildirme sonrası dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili detaylı bilgi için tıklayın.